W okresach współczesnych lat, w których rynek usług prawnych jest wymownie wypełniony.

Proces znajdywania porządnego adwokata jest dosyć trudny. Szczególnie jeżeli nie mamy znajomości w sferze prawa. Oczywiście najlepiej jest wyselekcjonować własnego specjalistę na zlecenie rodziny lub przyjaciół. Jednak co w uwarunkowaniach kiedy nie mamy takiej możliwości? Opisujemy jakie cechy powinien posiadać odpowiedni adwokat!

Po pierwsze adwokat powinien być oddany w swoją działalność. Mamy możliwość to zweryfikować już po pierwszym kontakcie. Jeśli fachowiec nie ma dla nas chwili na indywidualne meeeting lub zbywa nas wiadomościami, nie ma sensu podejmować z nim współpracy. W tego typu sytuacjach nie możemy liczyć na to, że adwokat przyłoży się do rozwiązania naszych interesów. Dodatkową kwestią, na którą musimy zwrócić naszą uwagę są jego kwalifikacje analityczne. Jeżeli adwokat w szybkim czasie zaproponuje nam możliwości działania podpartej odpowiednimi papierami możemy stwierdzić, że zna się na rzeczy. Dodatkowo powinien powołać się na szczegółowe akty prawne oraz przypadki podobnych spraw. Powinniśmy sprawdzać pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich rzetelności. Często bywa tak, że wysyłane dokumenty mogłyby zostać zredagowane w bardziej udany sposób. Końcową sprawą do której powinniśmy przykuć wzrok jest konsekwencja działań prawnika. Musi on wybrać korzystną drogę pracy i do końca rozprawy się jej trzymać.

Jeśli w ciągu przewodu prawnego jego zdanie nie raz i nie dwa sięodmienia lub wskazuje nam wariantowe metody wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..
<< Poprzedni
Następny >>