Obecnie żyjący Polacy mają możliwość zobaczyć niemalże każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy to wyłącznie najbogatszych mieszkańców. Od kiedy tanie linie samolotowe zagościły u nas, możemy niedrogo podróżować na terenie Europy a nawet dalej.

Pewnie, że aby odszukać najlepsze promocje musimy umieć ich szukać, a także decydować się na podróż w odpowiednim terminie.

W zależności od kraju, który pragniemy zwiedzić, odmienny miesiąc będzie najatrakcyjniejszy w sprawie temperatury.

Lecz wówczas, ceny za nocleg lub samolot będą o wiele droższe, gdyż najwięcej turystów wtenczas nadciąga.Idealnym przykładem jest Izrael – w trakcie naszej wiosny temperatura tam jest najlepsza, bez deszczu i męczących upałów. Jeśli jednak pragniesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej będzie zakłócane przez deszcz, ale poza tym temperatura jest o wiele wyższa niż w naszym kraju. Również Barcelona, jedno z najchętniej wizytowanych miast przez Polaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w gorącym sezonie letnim kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak drastycznie spada w sezonie jesiennym, kiedy to możemy się tam udać już za 100 złotych. A Barcelona posiada delikatniejszy klimat, nawet w listopadzie zaznamy tam dużo słońca. Poza tym bez skwaru zwiedzanie będzie milsze. Także osoby pragnące zwiedzić USA powinny wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, legendarnego miasta, najlepiej udać się w styczniu, kiedy to lot bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż przejazd do Nowego Jorku w czerwcu lub sierpniu. Wiele osób z naszego kraju, które pragną zobaczyć Kalifornię ochoczo rezerwują ten czas, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z niewielką liczbą turystów. Jeśli turystyka to dla ciebie znacznie więcej, niż opalanie się na plaży, latanie poza szczytowym sezonem powinno cię zaciekawić. Gdyż popularne miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najczęściej odwiedzane są w miesiącach upalnych, co znacząco zawyża cenę lotów. Zatem warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy..


Zobacz:
Gdzie kupić uchwyt rowerowy?
Wszystko co musisz wiedzieć przed rozwodem
Jak akcentować urodę?
Kup kasę fiskalną