Zbędne kilogramy to nie jedynie defekt estetyczny. Bezlik osób, jakie walczą z tuszą koncentruje się wyłącznie na własnym wyglądzie zapominając o tym, że zbytnia ilość tkanki tłuszczowej ma prawo przełożyć się również na całkowitą kondycję organizmu ludzkiego.

Należałoby w takim razie dowiedzieć się jakich efektów zdrowotnych jesteśmy w stanie się spodziewać kiedy nie kontrolujemy wagi. Pierwsze, co przychodzi na myśl to oczywiście serce. U osób z nadwagą bardzo wielokrotnie obserwuje się nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca oraz zadyszki spowodowane dysfunkcjami kardiologicznymi. Poza tym wzrasta także ryzyko zachorowania na miażdżycę. W ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się wtenczas blaszki miażdżycowe, które są w stanie prowadzić do porażenia mózgu, zawału serca, zaniku czucia w kończynach a też zawrotów głowy i chwilowych, niepewnych utrat przytomności. Figury cierpiące z powodu nadwagi narażają też własny kręgosłup i stawy na większe obciążenie. Oznacza to, że po paru latach bez ustanku trwającej otyłości mogą pojawić się trudności reumatyczne a nawet osteoporoza. Kiedy kłopot nadmiernych kilogramów zaczyna wymykać się spod kontroli należy natychmiast udać się do profesjonalisty, który wskaże tego przyczynę.

Nie zawsze jest to bowiem efekt niezgodnej diety.

Równie niejednokrotnie nadwaga ma prawo stanowić symptom toczącego się procesu chorobowego, takiego jak zespół metaboliczny a nawet cukrzyca. W obydwu przypadkach potrzebne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza specjalisty oraz przyjmowanie farmakologicznych środków, które mogą także odciążyć utratę wagi..
Strona www: ranking tabletek odchudzających

<< Poprzedni
Następny >>