Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach pokazują się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest dużo bardziej złożonym interesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego aspektów technicznych. Bez specjalnego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu nierzadko wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który ułatwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te maszyny bardzo ułatwiają pracę specjalistów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego przedtem montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Więcej info tu: Najtańsze podnośniki koszowe na terenie Wrocławia – wynajem